Monthly Archives: veebruar 2015

Teaduslahingu eelvoorudest

26.–30. jaanuarini toimusid üle Eesti IMG_7761Teaduslahing 2015 maakondlikud eelvoorud, mille tulemusena selgitati välja 16 võistkonda, kes pääsesid Teaduslahingu superfinaali. Maikuus Tartus toimuvas finaalis selgub Teaduslahing 2015 võitja!

Eelvoorudes osales enam kui 150 võistkonda sajast koolist. Kolmeliikmelistel võistkondadel tuli etteantud juhiste põhjal lahendada viis ülesannet, mis olid otsapidi seotud veterinaaria, tehnika, looduse või majandusega. Lisaks kiirusele hindasid kohtunikud võistlejate meeskonnatööd, leidlikkust ja loogilist mõtlemist.

Lääne-Virumaa parima väljaselgitamiseks tuli kasutusele võtta ka ajafaktor – Kadrina Keskkooli võistkond Kaktus edestas Vinni-Pajusti Gümnaasiumi võistkonda Yolovanad vaid 9 sekundiga!

Kõige suuremad punktide erinevused tulid ülesannetest, kus oli vaja ära tunda määraja abil erinevaid liike või rakendada käelisi oskusi (nt kirurgiliste õmbluste ülesanne). Ootamatult tekitasid paljudele võistkondadele raskusi ülesanded, kus oli vaja lahendada igapäevaelus ette tulevaid arvutuskäike.

Finaali pääsenud maakondlike võitjate ja loetelu leiab siit: http://teaduslahing.emu.ee/tulemused

Eelvoorude galeriid vaata siit: http://teaduslahing.emu.ee/et/galerii/ 

Teaduslahingu toetajad on Haridus- ja teadusministeerium, Eesti Teadusagentuur, Saku Õlletehas (Vichy), Eesti Maaülikool jne.

Teaduslahingu eelvoorude pildigalerii

Rohkem pilte maakondade kaupa leiad siit: http://teaduslahing.emu.ee/galerii

Teaduslahing 2015 tulemused

IMG_1652_võru

Viie päeva jooksul, 26. – 30. jaanuaril toimusid üle Eesti Teaduslahingu eelvoorud. Tahad teada, kes pääsesid finaali ja kui palju punkte võistkonnad said?

Uuri järgi: http://teaduslahing.emu.ee/et/tulemused/

Finalistid on:

Eelvooru piirkond Kool Võistkonna nimi 1. liikme nimi 2. liikme nimi 3. liikme nimi Juhendaja(d)
Harjumaa Kuusalu Keskkool Kuusalu 8.kl. Georg Kuusk Carmen Tiinas Pärtel Sarap Eve Sarap
Hiiumaa Kärdla Ühisgümnaasium Me ei tea Maret Sõmer Mattias Valdma Emili Kuuse Kersti Lüsi
Ida-Virumaa Avinurme Gümnaasium SAKIRA Rasmus Vaher Silver Kuusk Karl Kask Mare Allikas, Alli Kaarama
Jõgevamaa Jõgeva Põhikool Kelluke Allan Rääk Karlis Sepper Aaser Truusa Silja Võsaste, Heli Toit
Järvamaa Paide Gümnaasium PG 9. klass Ege Paberit Martin Tammiste Germo Aabla Lorina Kukk
Läänemaa Oru Kool Oru 1 Marko Paat Martten Tiitsma Reio Mikk Margit Kiivit
Põlvamaa Põlva Ühisgümnaasium Sipelgad Triin Mirjam Tark Helen Piir Reimo-Taavi Lõbu Krista Untera, Urve Lehestik, Jaak Kepp, Kaja Kilusk
Pärnumaa Paikuse Põhikool Kalju-laid-saar Kärt Kaljuvee Julia Laidvee Eliisa Alliksaar Maarja Tärk, Sirle Varkentin, Aare Külaots, Mait Lind, Marika Jagomägi
Raplamaa Rapla Vesiroosi Gümnaasium Vana-Kreeka Aileen Umal Kristjan Kõiv Tõnis-Aleks Graumann Kirsti Solvak
Saaremaa Saaremaa Ühisgümnaasium Saamatud Saare Matsid Karl Viik Artti Raasuke Silver Spitsõn Raili Tamm, Arne Loorpuu, Inge Vahter
Tallinn Tallinna Prantsuse Lütseum vombat Liina Hints Marie Ojamaa Caro Kallas Sirje Tekko
Tartumaa Elva Gümnaasium Jäälind Ürgen Sõukand Kaarel Kangro Leonid Zinatullin Tiia Kuresoo, Geil Siim
Viljandimaa Viljandi Paalalinna Kool Fresh Emil Koemets Anne Marie Vaabel Marten Tamme Jana Söödor
Võrumaa Kääpa Kool Kääpa kool Raido Kiss Alex Zernov Jarko Nassar Aiki Jõgeva