Elus teadusest

Mida teab koolinoor loodus- ja täppisteadustest ja teadlase igapäevaelust? Ilmselt mitte just liiga palju. Nii võib ta aga oma tulevase elu planeerimisel sellest huvitavast elukutse- ja karjäärivõimalusest mööda vaadata. Et laiendada noorte silmaringi, rääkides teadusest huvitavalt ja ’inimeste keeles’, on grupp aktiivseid üliõpilasi seda probleemi lahendama asunud. Vabatahtlikke koondab MTÜ Elus teadus.

Meie eesmärgid on:

  1. tähtsustada loodust, tehnika- ja täppisteadusi, maaelu ja sellega seotud valdkondi;
  2. harida noori ja tekitada huvi teaduse vastu;
  3. arendada üliõpilaste oskusi tutvustada oma teadusteemat lihtsas keeles.

Peamiseks meetodiks meie eesmärkide saavutamisel on õpituba. Põhjalikult ettevalmistatud aktiivne ja huvitav tund hõlmab teoreetilist ja praktilist osa. Suurt rõhku pannakse just kõrgekvaliteedilise tunni läbiviimisele, et seatud eesmärgid saaksid võimalikult hästi täidetud. Tundide paremaks ettevalmistuseks korraldatakse üliõpilastele ka spetsiaalseid lühikursusi.

2015. aastal korraldati esimest korda 7.-9. klassi õpilastele suunatud teadusvõistlust Teaduslahing, millest võttis osa 155 kolmeliikmelist võistkonda sajast koolist. Rohkem saab võistluse kohta uurida teaduslahing.emu.ee lehelt ja ka Facebookist.

Täna koondab Elus Teadus juba kümneid aktiivseid tudengeid Eesti ja välismaa ülikoolidest, kelle ühiseks huviks on noorte silmaringi laiendamine ja enda eriala tutvustamine.

Kui Sulle tundub, et oleks huvitav meiega liituda, tee seda kindlasti! Kui oled õpetaja või õpilane ja tahaksid meid oma koolis näha, võta ühendust elus.teadus@gmail.com . Leiad meid ka Facebookist – Elus Teadus!

2011. aasta sügisel pälvis “Elus teadus” projekt Eesti teaduse populariseerimise parima uue algatuse peapreemia ning 2012. aasta sügisel Eesti Maaülikooli teaduse populariseerimise preemia ja ka tiitli Aasta Tegu. 2014. aastal pälviti Keskkonnakäpa auhind keskkonnasõbraliku hariduse eest ja 2015. sügisel Eesti teaduse populariseerimise parima uue algatuse peapreemia Teaduslahingu korraldamise eest.

Projekti toetab:
 HTM-logo_est
MTÜ Elus teadus
elus.teadus@gmail.com
+372 5646 6479 (Kristi)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s