Liitu!

Kui oled mõelnud Elus teaduse meeskonnaga liitumise peale, siis uuri siit lähemalt 🙂

IMG_9579

Algatuse Elus teaduse eesmärgiks on rääkida noortele teadusest lihtsas keeles, tutvustades oma eriala ja tuues välja seoseid igapäevaeluga.

MIDA TEHAKSE? Koolides viiakse läbi 45-minutilisi töötube, pakkudes käed-külge ja kaasahaaravaid tegevusi.

KES TEEVAD? Töötube viivad läbi tudengid – peamiselt doktorandid, kuid ka magistrandid; abiks on bakalaureuse tudengid. Vabatahtlikeks on tudengid Eesti Maaülikoolist, Tallinna Ülikoolist, Tartu Ülikoolist, lisaks Erasmusega Eestis viibivad tudengid.

KELLELE? Töötubades osalevad õpilased algklassidest gümnaasiumini. Oleme käinud ka lasteaias ja erinevatel festivalidel.

MILLAL ja KUS? Töötube tellivad õpetajad koolidest üle Eesti. Vabatahtlikud viivad töötube läbi vastavalt oma võimalustele ja ajalisele sobivusele. Töötubade tellijateks on erinevate ainete õpetajad, enamasti bioloogia, geograafia ja loodusainete õpetajad.

Siit kaardilt saad teada, kus juba käinud oleme:


KUI PALJU? Töötube viiakse läbi nii palju kui jõutakse. Oleme seadnud eesmärgiks, et semestri jooksul külastatakse koole vähemalt kahel korral. Alates 2011. aastast oleme käinud paarisajas koolis ja osalejaid on olnud erinevates töötubades ligi 10 000.

MIKS LIITUDA? Elus teadus on igati kasulik! Õpid rääkima teadusest ja oma valdkonnast lihtsas keeles. Arendad oma esinemis- ja ajaplaneerimisoskust. Kindlasti laiendad oma silmaringi, sest vabatahtlikeks on tudengid erinevatel erialadelt. Muide, Elus teadus on haruldane seltskond, mis koondab noori üle ülikooli(de) ja väga erinevatelt erialadelt. Muidugi on töötubade läbiviimine ka paras väljakutse!

Mida praegused vabatahtlikud on välja toonud Elus teaduse plussidena? Vaata pildilt

3 kirssi_2

TUGI VABATAHTLIKELE: Igal semestril toimuvad vabatahtlikele koolitused, kus arendatakse esinemisoskust, õpitakse tundma erinevaid käitumismustreid, aktiivõppemeetodeid jms. Lisaks kohtutakse kord kuus, et ühiselt töötada välja töötube – jagada mõtteid ja lihtsustada keerulist teaduslikku teksti.

ÜKSINDA? Töötube ei pea läbi viima koolis üksinda. Kaasa võib võtta sõbra või mõne teise vabatahtliku. Selleks, et eelnevalt teemad läbi harjutada, proovime kord kuus kokku saada ja töötubade teemal „sumiseda”.

KULUD? Töötubade läbiviimiseks vajaminevate õppematerjalide ja vahendite soetamise kulud, ka transpordiga seotud kulud katab Elus teadus Teadusagentuuri abiga. Samuti on vabatahtlikele tasuta koolitused.

KUIDAS LIITUDA? Kirjuta elus.teadus@gmail.com või otsi meid üle Facebook’st.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s