Elus teadus käis pealinnas

Märtsi viimasel päeval oli Elus teadusel suurepärane võimalus külastada kahte Tallinna kooli. Hea meel oli ka selle üle, et koolid leidsid ise Elus teaduse üles ja pidasid oluliseks kooliprogrammi rikastada ühe praktilise töötoaga. Mõlemas kooli oli õpilastel võimalik osa saada töötoast Kuidas lehm piim toodab.

Esimesena käidi külas Tallinna 21. kooli 4D klassil. Õpilased olid toredad ja teadsid piimast, loomasöötadest ja veistest päris palju. Rõõmsameelne ja aktiivne klass, oleks selliseid rohkem.

Seega oli rõõm neljandikega veeta too kolmveerand tundi. Lisaks tuli mõni päev tagasi meeldivat tagasisidet ka õpilastelt: See oli “väga äge ja nalja sai ka” 🙂 Lapsed olid üllatunud, et piima tootmine on “vapustavalt keeruline asi”!

Teisena viis tee Mustamäele. Saime kokku Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 10. klassi, mis on loodusuunaga, õpilastega. Kümnendikega rääkisime pisut keerulisematest asjadest, mis toimub mäletsejalistel seedetraktis ja miks on oluline vatsa pH. Jälle oli hea tõdeda, et õpilaste teadmised olid märkimisväärsed, ning huvigi temaatika vastu piisav. Loodan, et too 45-minutiline töötuba avas natuke mäletsejaliste keerulist ja põnevat siseelu, mida sai korduvalt kosmoseks nimetatud. Igatahes jaksu loodushuvilistele!

Kohtumiseni järgmistes töötubades

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s