Elus teadus sai viieseks!

Kohtla-Järve ÜG 2011

Kohtla-Järve Ühisgümnaasiumis viidi 6. mail 2011 läbi esimene Elus teaduse töötuba – tehti jäätist.

Täna peab Elus teadus oma 5. sünnipäeva! Oleme veetnud 4 tegusat aastat külastades koole üle Eesti ja otsides väljakutseid. Mis kõige parem – oleme kohtunud ligi 8000 toreda teadushuvilisega!

Aga mis juhtus 2011. aasta kevadel, kui Anna ja Sirje viisid läbi esimese käed-külge töötoa ja raputasid valmis esimese jäätise?

Anna meenutab seda päeva järgmiselt:

Mäletan seda õpituba väga hästi. Ilm oli sel päeval hea ja päikesepaisteline. See õpituba oli meie esimene ja see toimus minu kodukoolis Kohtla-Järvel. Just sellepärast tahtsin, et kõik oleks tipp-tasemel! Otsustasime Sirjega, et kuna tegemist on keelekümblusklassiga, siis mina pean loengut ning tema aitab praktilise tegevusega. Nii said õpilased vene keeles küsida, kui midagi arusaamatuks jäi.

Muretsesin päris palju: näiteks, kuidas õpilased end üleval peavad – klassis olid sellises vanuses poisid, kes hakkavad juba oma iseloomu näitama. Et mis siis saab, kui mõni hakkab jonnima või vastu vaidlema, mida ma siis teen? Ma ei ole ju õpetaja ja õpilasi klassis taga ka ei hakka ajama, kuid samas klassis peab ikka kord olema.

Muretsesin ka selle päravt, et mida õpetajad ütlevad. Minu jaoks oli väga oluline näidata, et me teeme midagi kasulikku, aga samas lõbusalt ja huvitavalt.

Õnneks, läks meil kõik hästi. Igaüks, kes tahtis, sai kaasa lüüa. Õpetajad olid rahul, õpilastele meeldis ka.

See esimene õpituba näitas, et oleme tublid ja et saame väga hästi õpitubadega hakkama. Esimene katsetus julgustas meid ning andis inspiratsiooni ka teiste õpitubade jaoks.

Täna on elusteadlastel uus väljakutse – Teaduslahing. 15. mail toimuvas Teaduslahingu superfinaalis sööme ka sünnipäevatorti 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s