Mida teeb Elus teadus alanud õppeaastal?

10460717_872553759473270_8119321470977470673_n

Uus õppeaasta on hoo sisse saanud nagu ka Elus teaduse vabatahtlike seltskond. Plaane on värskeks aastaks rohkesti ja osalemisrõõmu jagub kõigile!

Mida Elus teadus 2015/16 aastal teha plaanib?

Jätkame ka sel aastal koolides 45-minutiliste õpitubade läbiviimist. Räägime teemadest, mis meile kõige hingelähedasemad – oma tegutsemisvaldkonnast ja teadustööst. Pakume kõigile ka võimalust käed külge panna. Meid võib kutsuda külla nii lasteaeda kui gümnaasiumi – leiame kõigile midagi põnevat. Alustame ka moodulõpitubadega, mis tähendab, et viime ühes koolis läbi aasta jooksul 3 õpituba – see võimaldab uurida rohkem ja süvitsi 🙂

Eelmisel aastal kutsusime ellu 7. – 9. klassi noortele teadusvõistluse Teaduslahing. Põnevad praktilised ülesanded, mis tuli meeskonnas lahendada, tekitasid palju huvi ja osalemas oli üle Eesti 155 võistkonda sajast koolist. Paneme ka sel aastal vabatahtlikega ise ülesanded kokku, viime jaanuari lõpus läbi eelvoorud 15 maakonnas ja Tallinnas ning ootame piirkondlikke võitjaid kevadel finaali. Seal aga toimub lisaks ülesannete lahendamisele ka õpilaste teaduspostrite esitlemine. Hetkel alustame ettevalmistustega. Olulisema info koondame Teaduslahingu kodulehele.

Ka sel aastal ootame oma ridadesse välistudengeid. Ingliskeelsete töötubade läbiviimine on koolidele heaks võimaluseks kombineerida keeleõpet näiteks loodusteadustega. Sel aastal plaanime ka eraldi koolitusi välistudengitele ja avame Eesti Maaülikoolis ka ingliskeelse vabaaine Science communication. Osalema on oodatud ka kõik teised tudengid, aga arvestama peab, et õppetöökeeleks on inglise keel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s