Päikselisel ja veel küllalt soojal oktoobrikuu viieteistkümnendal päeval külastasid Kristi, Roger, Tiia ja Marge Tartu Raatuse kooli projektipäeva, et tutvustada õpilastele lähemalt metsanduse, puuseente ja taimede põnevat maailma. Lisaks oli õpitubades olemas ka praktiline pool.
Kristi ja Roger uurisid põhikooli õpilastega, kui kaua läheb aega, et puuseemnest kasvaks puu, millest saaks toota näiteks vineeri ning kalkuleeriti, kas ettevõtja võiks tootmisega teenida ka kasumit.
Nooremad koolijütsid õppisid tundma Eestis kasvavaid levinumaid puuliike ning hankisid teadmisi puiduseentest ja metsahaigustest. Samuti määrati mikroskoobi abil käbidel olevatest viljakehadest seeneliike.
Kui Marge Raatuse koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud ehk siis pärast ülitäpset klassiruumi jõudmist räägiti 6. ja 7. klassi õpilastega üle, et mis või kes need taimed siis üldse on ja milleks neid vaja on? Lisaks arutleti Eesti ja maailma elurikkuse üle. Pärast arutelu said kõik töötoas osalejad haarata kätte luubid ja lahti võtta suured herbaarlehtede pakid ning juba lähemalt tutvust teha kanarbikuliste sugukonnaga, sest just sealt sugukonnast on pärit küllalt palju maitsvaid metsamarju (leesikas, pohl, sinikas, mustikas, jõhvikas jne.). Töötoa lõpetas tõdemus, et pole sellel “murul” viga midagi!