Teaduse huviharidus vajab süsteemsust

IMG_8302

Viimased uuringud näitavad, et huviala ringidest keskendub vaid 6% LTT (loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia) aladele. Madal huvi ei soosi tulevikus inimesi valima LTT valdkonna erialasid. Suurendada tuleks koostööd ja süsteemsust huvihariduses.

Teeme+ infopäeval räägiti teaduse huvihariduse kitsaskohtadest ja võimalustest taodelda rahastust erinevate tegevuste elluviimiseks. Nimelt on otsustanud riik õla alla panna ja toetada LTT pikaajalist ja süsteemsest populariseerimist.

Toetust saab taodelda kahes kategoorias: 1) LTT populariseerimine, huvi tõstmine inseneritegevuste vastu, mille peamiseks suunaks on suurendada LTT valdkondades sisseastujate arvu; 2) LTT-ga tegelevate huviringide arvu suurendamine. Rõhutati, et aktiivsed tegutsejad võiksid suuremal määral teha koostööd ettevõtjatega, kohalike omavalitsustega, noortekeskustega jt. Peamiseks eesmärgiks on tulevikus süsteemsete üritusesarjade toetamine!

Infopäev pakkus palju uusi, põnevaid ja kasulikke teadmisi. Osalejad (õpetajad, teaduse populariseerijad, teaduskeskuste juhid jne) said teada, millised on toetuse andmise tingimused (Taivo Raud, HTM; Mariann Saaliste, SA Archimedes), hindamisjuhend (Kristel Meesak, SA Archimedes), taotlusvorm (Kristel Meesak, SA Archimedes). Tutvustati ka seda, kuidas tagatakse võrdsed võimalused LTT valdkonna populariseerimisel (Liivi Pehk, ÜKP võrdõiguslikkuse kompetentsikeskus), ning perioodi 2014 – 2020 abikõlblikkusest (Urve Vool, SA Archimedes). Küsimusi kõikide teemade kohta tekkis palju ja neid arutati tulihingeliselt.

Teaduse populariseerimise alategevuse “Teeme+” infopäev toimus 21. septembril kell 10.00-13.00 Tartus, Dorpati Konverentsikeskuses.

Infopäeval käis ideid kogumas Marge Thetloff.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s