Ülikool ja Sina!

14. septembri päikselisel päeval osales MTÜ Elus teadus EMÜ Spordihoone juures toimunud üritusel Ülikool ja Sina! Tegemist on juba teist aastat järjest toimuva üritusega, mis toob kokku kõik ülikooliliikmed toredaks ja muhedaks pärastlõunaks, eesmärgiga tutvustada nii esmakursuslastele, aga loomulikult ka kõikidele teistele tudengitele, suurepäraseid võimalusi, mida ülikooliaastad pakuvad!

Kokku oli kogunenud suur hulk tudengiorganisatisoone, kes lisaks ilusa ilma nautimisele ja maitsvate pannkookide nosimisele (mida pakuti suurtes kogustes üritust väisanud inimestele) tutvustasid oma tegemisi ja võimalusi. Näiteks said uued ja vanad tegijad tundegimaailmas teada, millega tegelevad üliõpilasesindus, erialaseltsid ja üle-Tartulised organisatsioonid. Vastused leidsid küsimused: Kuidas minna välismaale õppima? Milleks on ülikoolis karjäärinõustaja ja psühholoog. Milliseid teadmisi saadakse raamatukogust? Milliseid treeninguid pakub ülikooli spordiklubi? Jne. Loomulikult sai kohe ka paar trenni tehtud. MTÜ Elus teadus andis teada, et taas on alanud Teaduslahingu korraldamine.

Maha peeti kaks teadusteatri etendust, mida vedas Marge. Esimeses etenduses said osalejad läbi õhupallide põrgatamise teada rohkem maastikugeneetikast, geenivoolust, maastikubarjäärides ja sellest, kui raske on tuullevijatest taimedel levida – kui tuul on ikka vastu, siis ei lenda su õhupallist ,,seemneke,, ikka mitte kuhugile. Teises etenduses said osalejad omal nahal tunda juurkommunikatsiooni – kui ei saa liikuda (nii nagu ka taimed, kes on enamasti liikumatud), siis kuidas see informatsioon ikka edasi anda nii, et su kõrval kasvavad taimed ka teaksid, mis ümber toimub. Osalejad tõdesid tõika, et alati ei pruugi leviv informatsioon olla korrektne. Näiteks sai osalejate poolt levitatav sõna ,,juurkommunikatioon,, etenduse lõpuks SUURkommunikatsiooniks :D.

Lisaks oli võimalik tutvuda ülikoolilinnakus kohtadega, kuhu igapäevaselt ei satu. Kõige värskematele tudengitele viidi läbi Suur Rebaste orienteerumine!

Kokkuvõtvalt oli päev põnev täis teaduteatrit, pannkooke moosiga, pneumomibiiliga kihutamist, trenni ja Ülikoolis ellujäämiseks vajalikku informatsiooni!

Eesti maaülikooli tudengite infopäevast tegi kokkuvõtte Marge Thetloff.

Infopäev toimus 14. septembril 2016 Tartus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s